Viola Kuniej (+48)602 894 496
 

Spacer fototerapeutyczny

Zapraszam Cię na uważny spacer fotograficzny w naturze, w czasie którego będziemy fotografować, zachwycać się i rozmawiać o tym, co sfotografowaliśmy.
Porozmawiamy o życiu AUTENTYCZNYM.
I o tym, ile kosztuje Cię życie w niezgodzie z sobą…
Albo…
Będziemy fotografować w uważności, bez potrzeby słów, Pozwolimy przemówić obrazom, ponieważ im jest bliżej do serca i czucia 🙂
Odważysz się to zrobić?
Odważysz się stanąć oko w oko z prawdą o sobie samym?
Odważysz się odnaleźć siebie?

Świetny artykuł mojej mentorki, Joanny Szelugi, o spacerach z aparatem <klik>

„Fotografując uważnie, zatrzymujemy się, dostrzegamy, uczymy się doświadczać siebie i świat. Zauważać to, co wewnątrz mnie i na zewnątrz. Doświadczać przenikania, jedności, poruszeń. Fotografia staje się wtedy zapisem tego doświadczenia. Pamięta ten moment życia, emocji, myśli, oddechu. I pomaga nam pamiętać. I rozumieć. I czerpać wiedzę o sobie, pogłębiać świadomość. Pomaga też poszerzać spektrum naszych doświadczeń o te chciane i te mniej, albo nie chciane, i mieścic je w sobie. Zawierać, dawać przestrzeń na życie jakiej jest. […] Dzięki uważności dostrzegam, że to wspólne bycie tych dwóch jakości porusza mnie, wzrusza, zaciekawia, zachwyca. Zatrzymuje się i pochylam nad tym małym fragmentem wielkiego świata. Oddycham, oglądam. Jestem obserwatorką tego „wydarzenia” doświadczając go sobą i w sobie. I decyduję się na działanie, na zrobienie zdjęcia. A potem, oglądając to zdjęcie jeszcze raz, zadając sobie pytania o zauważenia, intencje, nadawane znaczenia, czerpię z tego spotkania lekcje o otwartości na wszystko co pojawia się w życiu, o czułej obecności wobec cierpienia i nie-chów. Uczę się od natury jak taką czułość dawać. Jak być, kiedy życie bywa kolczaste i skąd czerpać puchate. Te znaczenia są myślami, dziełem umysłu. Tej świadomej części mnie, która dzięki uważności i obecności w swoim życiu staje się bardziej sobą i jest bardziej w swoim życiu. Fotografia może być łącznikiem serca i umysłu.”
Fragment tekstu autorstwa Joanny Szelugi

Leśny portret

Dodatkowo – jeśli skierujemy nasze kroki do lasu i tego zechcesz, w czasie spaceru powstanie Twój leśny portret.

Leśna medytacja, 2020

Posługuję się autorską metodą – więcej na ten temat znajdziesz w zakładce jak pracuję

Cennik

Spacer fotograficzny – 100 zł (ok. 2,5-3h)
Spacer fotograficzny i portret – 200 zł
Spacer fotograficzny i sesja fototerapeutyczna (cykl) – cena ustalana jest indywidualnie.

Zapraszam serdecznie do kontaktu.