Viola Kuniej (+48)602 894 496
 

Joga i relaksacja

Joga i relaksacja dla introwertyków

Jeśli szukasz spokojnego i relaksującego sposobu na złagodzenie stresu i poprawę samopoczucia, to chciałabym zaprosić Cię na cykl wyjątkowych spotkań poświęconych jodze dla introwertyków. Spotkania obejmują:
– praktykę jogi (1h30min)
– relaksację (15min)

Zdaję sobie sprawę, że nie każdy czuje się komfortowo w dużych grupach, dlatego stworzyłam to wydarzenie specjalnie dla osób, które preferują spokojne, kameralne atmosfery, pragną relaksu i wyciszenia.

Od dawna szukałam miejsca do praktykowania jogi, które będzie skrojone specjalnie dla mnie – ze świeczkami, kadzidełkiem, relaksującą muzyką, przyciemnionym światłem i małą ilością osób. Nie znalazłam takiego miejsca, dlatego postanowiłam stworzyć je sama 🙂

Kiedy żyjemy na wygnaniu od zmysłowej rzeczywistości ciała, odchodzimy od źródła tego, co sprawia, że żyjemy. Jedynym miejscem, w którym możemy odzyskać połączenie z tym źródłem, jest bowiem ciało. Wszyscy mamy ciała, ale niewielu z nas naprawdę w nich mieszka. Żyjemy w oddaleniu od ciała, od uczuć, zmysłów, intuicyjnych przeczuć i instynktu. Jeśli tak jest, ciało może być niczym zamorski kraj, o którym czytaliśmy, ale w którym nigdy nie byliśmy. Wiele możemy dowiedzieć się o nim z opowieści i zdjęć, ale prawdę o nim powiedzą nam dopiero spacer, jedzenie, dotyk, zapachy. Podobnie, kiedy na powrót zamieszkamy w swoim ciele, staniemy się obywatelami naszej osobistej rezydencji. W ten sposób wracamy do domu, do własnego ciała.
 
Powrót do domu dzięki regularnej praktyce jogi może być spotkaniem radosnym. Wielu z nas odbierze tę zmianę jak spotkanie z ukochanym przyjacielem po wielu latach rozłąki. Dla innych będzie ono pełne emocji. W miarę jak nasz rozgadany umysł oddala się w cień świadomości, prawo głosu otrzymuje ciało. Jeśli pozwolimy sobie doznać głębokiego relaksu w ciele i ożywienia, które towarzyszy poczuciu takiej ulgi, możemy doświadczyć sugestywnych snów, silnych zawirowań emocjonalnych i głębszego zrozumienia, które będzie domagać się czynów. Zmiany w postrzeganiu mogą zaowocować zmianami w życiu. Niektórzy postanowią zmienić dietę, inni zrezygnują z mało satysfakcjonującej pracy, zakończą niezdrowy związek, z nową energią zaangażują się w dobry, bądź też podejmą styl życia, który jaśniej wyraża ich wartości. Może się również zdarzyć, że zaangażujemy się w jakiś twórczy projekt, który przez całe życie odsuwaliśmy na dalszy plan. Krótko mówiąc, zaczniemy prowadzić życie, w którym serce i intuicja rządzą w takim samym stopniu jak racje intelektu.
 
Podczas naszych zajęć skupimy się na takich praktykach jogi, które pozwolą nam odprężyć się i uspokoić nasze umysły. Będziemy pracować nad technikami oddechowymi, które pomogą nam zwiększyć świadomość ciała i skupienie. Spróbujemy połączyć oddech z ruchem i pobudzić energię w ciele. Spróbujemy wrócić do siebie.
Spotkanie zakończy się relaksacją, podczas której będziemy słuchać gry na instrumentach etnicznych – np. fletu indiańskiego, rav vasta, dzwonków koshi, bębna szamańskiego, kija deszczowego itp. Relaksacja pozwoli znaleźć nasz wewnętrzny spokój i równowagę, wyrównać energię po praktyce asan. Pozwoli poczuć wibracje instrumentów w ciele i wprowadzi nas w błogi nastrój, który dzięki stałej praktyce – zostanie z nami aż do następnego spotkania.
Nieważne, czy jesteś początkujący, czy już masz jakieś doświadczenie, każdy dzień jest doskonały, aby praktykować jogę. Bo joga, to nie tylko spotkanie z sobą samym na macie. Joga to po prostu dobre życie.
Będzie to również wspaniała okazja, aby poznać ludzi o podobnym usposobieniu i doświadczyć razem dobroczynnego wpływu jogi na ciało i umysł.
 
*Ashtanga joga to ośmiostopniowy („ashta” – osiem) system praktyki jogi, przekazany współczesnemu światu przez Sri K. Pattabhi Joisa, ucznia T. Krishnamacharyi. To praktyka fizyczna nastawiona na płynne przejścia pomiędzy pozycjami w niezmiennej sekwencji. Skupia się na synchronizacji ruchu z oddechem, a nie na uzyskaniu idealnego ułożenia ciała. Często określana jest medytacją w ruchu.

KOSZT uczestnictwa w spotkaniu – 40 zł.
Karnet na 4 wejścia – 140 zł (spotkanie odbywa się raz w tygodniu – wtorek, środa lub czwartek godz 18:00-19:45, dzień będzie ustalany wspólnie)
MIEJSCE: Studio Koincydencje, ul. Tarnopolska 35, Zabrze (można parkować przed Studiem)

Więcej informacji pod nr. tel 602 894 496.
Proszę o kontakt, aby potwierdzić swoją obecność i zarezerwować miejsce, ponieważ ich liczba jest bardzo ograniczona – maksymalnie 6 osób. W tej chwili dysponuję 3 matami, których mogę użyczyć, ale najlepiej jest mieć swoją.

Potwierdzeniem REZERWACJI jest wpłata na konto:
Studio Koincydencje
17 1140 2004 0000 3102 7937 7080
W tytule proszę wpisać: Joga + data

Opłata nie podlega zwrotowi w przypadku odwołania udziału w zajęciach w czasie krótszym niż 6h przed zajęciami.
Serdecznie zapraszam!

Namaste,
Viola