Viola Kuniej (+48)602 894 496
 

Portret terapeutyczny

Sesja portretowa rozpoczyna się od rozmowy przy herbacie lub kawie, w trakcie której wprowadzam Cię w stan odprężenia i staram się Ciebie poznać bliżej. W tym czasie możemy sprawdzić, czy mamy wspólny język, czy jesteś w stanie otworzyć się przede mną i moim aparatem na tyle, by wykonać Tobie dobre zdjęcia.
Może się zdarzyć, że podczas sesji użyję instrumentów muzycznych, abyś poczuła/poczuł się spokojnie i komfortowo.
Nie robię niczego „na siłę”.

Nie interesują mnie zdjęcia ładne.
Interesują mnie zdjęcia autentyczne.

Autentyczne nie oznacza, że nie kreuję świata – wręcz przeciwnie – kreację cenię sobie na równi z czystym reportażem socjologicznym.
Autentyczne, znaczy ukazujące to, co powstaje w chwili spotkania z drugim człowiekiem – nieuchwytną jakość obecną podczas świadomego kontaktu. Fotografowanie jest dla mnie narzędziem do spotkania z Człowiekiem, nie zaś celem samym w sobie.

Retusz polegający na przesadnym wygładzeniu cery czy usunięciu unikalnych cech jednostkowych, uważam za szkodliwy, patriarchalny wymysł. Piękno to dla mnie nie doskonałość, a naturalność i spontaniczność, zgoda na bycie sobą i świadomość swego wewnętrznego światła. Piękno, to prawda która zawsze zawiera w sobie element chaosu. Uważam, że tylko ten, kto nie lęka się niedoskonałości, jest prawdziwie wolny.

Posługuję się autorską metodą – więcej na ten temat (moje portfolio, sposób pracy, ofertę oraz cennik) znajdziesz w zakładce FOTOGRAFIA.